EZ NAGYON FONTOS!!

Csak nyitott Bootloaderel lehet neki állni, ez nagyon fontos!

CSAK AKKOR ÁLLJ NEKI HA TUDOD IS, HOGY MIT CSINÁLSZ!! Ha nem vagy tisztában a dolgokkal akkor neki se állj mert könnyen tégla lehet a készüléked!!

A szolgáltató függő telefonra a független ROM-ot csak oeminfo cserével lehet megoldani, viszont ATTÓL, MÉG A TELEFON NEM LESZ FÜGGETLEN!! Ugyan úgy csak a szolgáltató kártyájával tudod használni.

[OFF]A FÜGGETLENÍTÉSRE nem is kérj segítséget mert nem vagyok benne partner.. Köszönöm. Még privátban sem.[/OFF]

(Azt meg mellőzük, hogy xy telefonnal ezt csináltam meg azt). Minden telefon más és más.

TWRP és ROOT telepítése után Teljes aktuális (vagy is a fenn lévő) a Dual ROM lementése ajánlott, mert ha valami balul sül el akkor a TWRP-s mentéssel vissza lehet állni. Ha valaki elfelejti letöltés megoldható.
Vagy az "oeminfo.img" +"custom.bin" fájl lementése.

Mi előtt neki állasz a telefonodnak megfelelő build számú ROM-ot másold az SD kártya gyökérében lévő dload mappába.

7.0 alól nem lehet oeminfo-t és custom.bint cserélni! Vissza kell állni a 6.0-ra és akkor lehetséges csak..

Előkészületek:

Kapcsold ki a képernyő zárat. Beállítások/Fejlesztői lehetőségek/Képernyőzár.

A Telefonon bekapcsolod az "OEM feloldás megengedett", és az "USB hibakeresést".

Majd az oeminfo csere, megkezdése előtt tiltsd le a PIN kód kérést. (Ez csak azoknak kell akik használnak PIN kódot)

Letöltöd ezt a progamot. (VNS-L21-L31 Toolkit)

Valamint az adb drivert és a HiSuiete.

Lekéred a Bootloader nyitókódot ezen leírás alapján (ha valami oknál fogva nem menne akkor keres meg privát üzenetben bubus66)

Vagy ha test_keyes lett a készülék, akkor a DS-hez valót itt lehet letölteni

P9 Lite VNS-L21C432B130 DS

A VNS-L21-L31 Toolkit-et kicsomagolod , majd adb drive és a HiSuitet is telepíted.
Ha ez megvan, megnyitod a Toolkit-tet.
A képen a látható módon kipipálod a jelölő négyzetet és rákattintasz "Bootloader" gombra

Beírod a kapott Unlock Kódot. Majd Kattintasz az Unlock Gombra.

A Locked gomb nem működik, de nem is kell mert a telepítés után a Bootloader "Phone Locked" lesz

Rá kattintasz a Packages gombra

Majd a képen bejelöltem letöltöd a telefonódnak megfelelő packagest DS

pkg.L21C432B130_SS.zip

A Packeges tartalma:
custom.bin
oeminfo.img
recovery_stock.
recovery_twrp

Majd rákattintasz a Packages menü pontban a jobb oldalon lévő ..., és betallózod az előzőleg letöltött
pkg.L21C432B130_SS.zip vagy pkg.L21C432B130_DS.zip packagest. Majd Install packegesre nyomsz

Megvárod még befejezi a telepítést.

TWRP és a ROOT

A legördülő listából kiválasztod a TWRP majd bejelöltem a képen a lépéseket.

Majd ha végzett "Reboot Android"

Ha fel áll a, Rendszer akkor mehet a "Reboot [Recovery] (Only adb mode)"

TWRP beállítása és a ROOT.

Kínai nyelven, jön be a képen látod, hogyan kell angolra állítani

A ROOT. Enélkül nem működik a az oemimfo.img telepítése.

TWRP és ROOT beállítása beállítása itt

Letöltöd a L21_SS_C432, kicsomagolod én a Toolkitbe szoktam.

A Toolkitbe rányomsz a "Preparation" Gombra

Majd a kiválasztod a telefonod build számának megfelelő ROM-ot és letöltöd Jelen estben a VNS-L21C431B130-et. (vagy innen letöltödVNS-L21C432B130 firmwaret) Ezzel kell meg csinálni utána úgy is frissíti a B160-re.

Rákattintasz az"Individual" gombra Majd a jelölő négyzetet ki pipálod ekkor aktív lesz az "Individual" menü

Betallózod a oemeinfo-t és a cust.bint a megfelelő helyre.

Ha ez meg van akkor rákattintasz a "Flash custom.bi&oeminfo" gombra.

Ha végzett a telefon automatikusan újra indul, bejön egy fehér oldal és jelszót kér.
Nem ijedsz meg fogod és kikapcsolod a telefont.

Kikapcsolás után, a 3 gombossal elindítod a B131-as vagy a B130-as ROM. a
Amit felmásoltál az SD kártyán lévő dload mappába.....

Legvégén (B)KELL factory resetet(/B) csinálni!!!

(Ha véletlenül elfelejtetted, volna az update.app az sd kártyára másolni itt még meg teheted, ha van SD kártya olvasod.)

Megjegyzés:

Ha a jelszó kérő fehér oldalnál hibát dobna fel akkor a 2 gombos módszerrel csinálsz egy "Factory Resetet"

Kikapcsolod, és a 3 gombossal elindítod a telepítést.

A telepítés után a Bootloader visszaáll "Phone Locked" állapotba.

Készítette: bubus66
A leírást pontról pontra végig csináltam és tökéltessen működik..